Zaproszenie na koncert Marcina Januszkiewicza BILETY WYSPRZEDANE

BILETY NIESTETY WYSPRZEDANE

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, oraz Biblioteka Publiczna zapraszają na wyjątkowy recital „Agnieszka Osiecka – po męsku”. Słynne przeboje Agnieszki Osieckiej w interpretacji Marcina Januszkiewicza będzie można usłyszeć w sobotę 10 grudnia w kinie Świteź. Na recital zatytułowany „Agnieszka Osiecka – po męsku” składają się mniej i bardziej znane utwory poetki. Usłyszymy m.in.”Męski protest song”, „Kołysankę dla okruszka” czy „Części zamienne”. Program wzbogacony został także o kilka kompozycji Władysława Szpilmana oraz utwory autorstwa samego Januszkiewicza. – Tytuł recitalu nie sugeruje nic przewrotnego.  Będzie to Osiecka po męsku, bo ja jestem mężczyzną i to jest mój punkt widzenia. Jeśli jednak ktoś się spodziewa hardrockowego brzmienia albo jakiegoś mocnego uderzenia, to się trochę rozczaruje, bo jest dość onirycznie i bardzo subtelnie – tak o swoim projekcie opowiadał artysta na antenie radiowej Jedynki.  Koncert odbędzie się w sobotę, 10 grudnia, o godz. 19.00 w kinie Świteź. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie MGOKiS, lub w czytelni Biblioteki Publicznej. Zapraszamy!

Marcin Januszkiewicz (ur. 20 marca 1987 w Piotrkowie Trybunalskim) – polski aktor teatralny i wokalista.
Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim oraz studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Dyplom Akademii zdobył w 2010 roku.
Karierę teatralną rozpoczął na deskach akademickiego teatru Collegium Nobilium, można go było ujrzeć, np. w sztuce Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha czy Chopin w Ameryce.
W latach 2010 - 2012 związał się z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie występował m.in. w spektaklach Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej oraz Hamlet Williama Szekspira.
Obecnie gra w Teatrze Studio w Warszawie, gdzie jest częścią obsady takich sztuk, jak Anna Karenina Lwa Tołstoja, Sąd Ostateczny Ödöna von Horvátha czy Wichrowe Wzgórza Emily Brontë, za rolę w której (jako Edgara Linton) otrzymał wyróżnienie aktorskie na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.
W latach licealnych śpiewał w kilku zespołach rockowo-bluesowych. Później przyszedł czas na poezję śpiewaną, aby w końcu rozśpiewać się w chórze gospel. Przez prawie dwa lata był solistą w bełchatowskim chórze Schola Cantorum Gospel Choir im. Piotra Kudyby.
Jeden z pierwszych znaczących momentów w karierze muzycznej zrodził się ze współpracy m.in. z Natalią Sikorą i Jackiem Belerem, w roku 2009, którego efektem był spektakl muzyczny O'Malley's Bar, oparty na tekstach piosenek Nicka Cavea, Toma Waitsa i Rolanda Topora. Spektakl ten zdobył główną nagrodę w Nurcie Off na 30. PPA we Wrocławiu.
W roku 2011 brał udział w 14. konkursie Pamiętajmy o Osieckiej. Zdobył I nagrodę publiczności w ramach koncertu finalistów w Leśniczówce Pranie oraz dwie nagrody: I nagroda jury oraz nagroda publiczności w ramach koncertu laureatów, za wykonanie utworów Wybacz Mamasza oraz Cyrk Nocą.
Kolejny rok przyniósł I nagrodę w 16. krajowym konkursie OFPA 2012 za utwór Wybacz Mamasza, akompaniament: Jacek Kita. W marcu tego samego roku występował na 33. PPA we Wrocławiu, zdobywając wyróżnienie od jury konkursu oraz nagrodę dziennikarzy Tukan Dziennikarzy.
W pierwszej połowie 2013 roku przeszedł eliminacje do konkursu Super Debiuty Opole 2013, aby 14. czerwca wystąpić w konkursie głównym, gdzie zaśpiewał piosenkę Na kulawej naszej barce (tekst Agnieszka Osiecka).
21 września 2015 ukazał się singiel Piotra Rubika „Miłość to słowa dwa”, który Marcin wykonuje wraz z Agnieszką Przekupień. 26 września 2015 roku wziął udział w koncercie Pieśni szczęścia, który od był się na Kadzielni w Kielcach. Zapis z tego koncertu został wydany jako album muzyczny, którego premiera odbyła się 20 listopada.

Komentarze